גשר בשיניים

גשר ליישור שיניים הינו טיפול נחוץ ואסטטי המומלץ להתחילו עוד בגיל צעיר, אך כיום גוברת המודעות בקרב מבוגרים אשר לא טיפלו בשיניהם בגיל צעיר לחשובותו של פה בריא ואסטטי.

גשר לשיניים הינו טיפול למקרים של שיניים בולטות ועקומות, רווח בין שיניים קדמיות, נטייה לסגר פתוח וגובה שונה של שיניים. הצלחתו של טיפול יישור שיניים באמצעות גשר תלויה הרבה במטופל ולא רק ברופא.

ההשקעה על שמירת הגיינת הפה חשובה ומשמעותית יותר למי שיש גשר בשיניים. הפעולות החשובות ההתמדה בהן מסייעות להצלחה מרבית ומבטיחה.

למיקסום תוצאות טיפול גשר בשיניים ישנם 3 פעולות עיקריות:

  1. הקפדה על צחצוח קפדני המסיר את שכבות הפלאק המצטברות במהלך היום. מומלץ לצחצח לפחות 3 פעמים ביום.
  2. שימוש קפדני בחוט דנטלי המנקה את כל דפנות השן, השימוש חשוב לאחר כל ארוחה.
  3. בכל בוקר וערב השתמשו בשטיפת פה במי פה פלואורידים, כך תפחיתו את הסיכון להיווצרות עששת.

כיום קיימים סוגים שונים של גשר לשיניים ולכל מטופל האפשרות לבחור את הטיפול המתאים ביותר עבורו לפי מה שחשוב לו ביותר מהטיפול כגון: אסתטיקה, מהירות הטיפול, נוחות, וכמובן מחיר הטיפול.

סוגי גשר אסתטי ובלתי נראה לשיניים

גשר לשיניים שקוף: עקב העובדה שהפלטות המולבשות על השיניים שקופות הגשר לא בולט לעין והיתרון הנוסף שהפלטות נשלפות והאפשרות יותר נוחה לניקיון השיניים ושמירה על הגיינת הפה בשיטה זו עיקר התוצאה היא ע”י המטופל. למטופל ישנה אחריות רבה בשל העובדה שהפלטות נשלפות ובאחריותו להרכיבן במשך כל היום.

גשר לשיניים פנימי: אפשרות זו בעצם דומה בצורתה לגשר חיצוני רגיל רק שהפלטות מולבשות בחלק הפנימי של השיניים . דרך זו מומלצת בעיקר בקרב מבוגרים ולא ילדים בשל העובדה שכותרות המשנן הבוקע עדין קצרות אצל ילדים ואין מספיק מקום על צידה הפנימי של השן.