חזרה לשגרה לאחר השתלת שיניים

מזל טוב! עברתם את השתלת השיניים בהצלחה. כעת יש לשים לב למספר הנחיות שיעזרו לכם לחזור במהירות לשגרה.

השתלת שיניים היא הליך רפואי שההחלמה ממנו לוקחת זמן. כמו שאין לבדוק את תוצאות הניתוח הפלסטי יום לאחר שבוצע, כך אין לצפות להחלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך יום או ימים אחדים לאחר הניתוח. מדובר בתהליך שלוקח זמן ומשתנה בין אדם לאדם, בהתאם למצבו הבריאותי והשמירה על הכללים לאחר הניתוח.

שתלי שינייםמכיוון שמדובר בתהליך שתוצאותיו עדינות, חשוב שלא לצחצח שיניים במהלך תקופת ההחלמה. בימים שלאחר הניתוח יש לשטוף את הפה באמצעות מי פה מיוחדים (מרשם יינתן לכם לאחר סיום הניתוח). ברוב המקרים תאלצו לקחת אנטיביוטיקה, כדי לזרז את הליך ההחלמה. ניתן להיעזר גם במשככי כאבים, במידה והכאבים עדיין מורגשים במקום הניתוח. באפשרותכם לקבל מגן שיניים מרופא השיניים שלכם לאחר הניתוח, כדי לשמור על השיניים ועל השתלים החדשים. את המגן יש להניח על השתלים כדי למנוע פגיעה בהם. יש לקחת בחשבון שמקום הניתוח נשאר נפוח מספר ימים, אולם הנפיחות יורדת לאחר כשבועיים-שלושה.

לקראת השבוע השלישי, ניתן להסיר את החבישה והתפרים. אפשר לחזור לצחצח שיניים אולם חשוב להקפיד לעשות זאת בעדינות ובאיטיות ולא להשתמש במשחת שיניים חריפה. חשוב לזכור כי אחד הסיבוכים השכיחים ביותר לאחר השתלות שיניים נובע מהעדר היגיינה בפה ועל כן, חשוב מאוד לצחצח שיניים בהתאם להוראות. בשלב זה גם התחושה בפה מתחילה לחזור לעצמה.

בכל הנוגע למאכלים, חשוב להימנע ממאכלים קשים, חמים מדי או קרים מדי. חשוב מאוד להימנע מעישון או שתיית אלכוהול, שמעכבים משמעותית את ההחלמה. חשוב מאוד גם להימנע ממאמץ פיזי שעשוי לגרום לדימום בפה. שגרת היום יכולה להמשך כרגיל, אולם חשוב מאוד שהגוף ינוח לאחר הניתוח מספר שבועות, כדי שיוכל להחלים ולהתאושש. קיימת חשיבות רבה לשמירה על כללים אלו בכדי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר.

בסה”כ, הליך ההחלמה קשור קשר ישיר לאופן שבו תבצעו את הוראות רופא השיניים. במידה ותבצעו את כל ההוראות, קיים סיכוי סביר שתוכלו לחזור לשגרה תוך זמן קצר יחסית. לעומת זאת, במידה ותתחכמו, לא רק שתעכבו את הליך ההחלמה אלא גם תגרמו לסיבוכים בפה, שיוכלו, במקרים קיצוניים, גם לגרום לאי הצלחת הניתוח. במידה ויש לכם שאלות נוספות על הליך הניתוח, אתם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו ולקבל את כל המידע בו אתם מעוניינים!