חידושים בתחום השתלות שיניים

תחום השתלות השיניים הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר הודות לשלל הטכניקות והטיפולים החדישים שנכנסו לשוק, אשר הופכות את חייהם של המטופלים לקלים יותר

הטכנולוגיה לא עוצרת לרגע וממשיכה לשנות את המציאות בה אנו חיים. כמעט בכל פינה אנו נתקלים בה ומשבחים את האופן בו היא משפרת את איכות חיינו. תחום הרפואה אינו שונה משמעותית בהקשר זה וזוכה לעדנה טכנולוגית כמעט מדי שנה. במרפאות השיניים למשל, עברו מזמן לשימוש בשתלים דנטאליים, להן אחוזי הצלחה של למעלה מ-90% בהחלפת שורש השן המקורית. כיום גם לא ממתינים עם השתלת שיניים ובמקרים רבים מבצעים אותה מיד לאחר העקירה. שיטת העקירה שונתה ואיכותה עלתה פלאים.

שתלי שינייםתחום רפואת השיניים השתנה משמעותית עם כניסתן של שיטות ה-All On 4 וה-All On 6, במסגרתן מושתלים בפיו של המטופל ארבעה או שישה שתלים, המאפשרים את ייצוב מערכת השיניים וקיבועה. הקיבוע מתבצע ללסת העליונה או התחתונה, בהתאם לצורך, כאשר על הקיבוע עצמו מועמסת לסת שלמה הכוללת סדרה של שיניים. שיטה זו ידועה גם כשיטת “שיקום ביום” – שם המדגיש את יתרונה הגדול של שיטה זו ואת משך הביצוע שלה.

בנוסף לחידושים אלו, עברה רפואת השיניים מהפכה בכל הנוגע לשיניים תותבות. הטכנולוגיה החדשה כיום מאפשרת שימוש בתותבות נשלפות הנתמכות על ידי שתלים. לא עוד תותבות לא נוחות ש”רוקדות” בפה ואינן מחוברות לשום דבר אלא תותבות הנתמכות על ידי שתלים ומאפשרות אחיזה טובה יותר ושליפה מהירה יותר שלהן החוצה בעת הצורך. השינוי בתחום זה הוא כה דרסטי עד כי כיום, גם אנשים צעירים עם בעיות בשיניים מעדיפים את השימוש בתותבים על פני טיפולים חוזרים ונשנים בשיניים בעייתיות.

חידושים גם בתחום השתלת עצם

החידושים לא פסחו גם על תחום שחזור הרכסים, או בשמו המוכר יותר השתלת עצם. אובדן העצם והצורך בשחזורו הביא למספר שיטות חדישות בהן משתמשים רופאי השיניים כדי לשקם את העצם הפגועה ולאפשר את שיקום הפה על גבי השתלים. יש לזכור כי ללא עצם בריאה אי אפשר להשתיל שתלים ועל כן, הטיפול בעצם הפגועה הינו הכרחי ועבר כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות. כיום מתאפשרות השתלות עצם תוך זמן קצר יחסית, עליהן אפשר לבנות פה חדש ומחייך.

את כל החידושים הללו ועוד רבים אחרים, תוכלו למצוא במרפאת השיניים שלנו. מומחי השיניים שלנו ישמחו לתת לכם את המענה הטוב והחדש ביותר לבעיה ממנה אתם סובלים. בואו לקבל ייעוץ במרפאה שלנו ולשמוע על החידושים האחרונים בתחום רפאות השיניים. לא תאמינו עד כמה שינתה הטכנולוגיה את רפואת השיניים…

בקישור זה תוכלו למצוא מחירון מומלץ לפי טיפול, איזור גאוגרפי, ומחירון מומחים:

בהצלחה!