טיפולי שיניים לילדים

בעיות בשיניים מלוות אותנו לרב עוד מילדות והטיפול בשיניים של ילדנו יכול למנוע את הכאבים ואי הנוחות שיכולים להיווצר בשיניהם כתוצאה מהזנחת הטיפול.

אנשים רבים שואלים מדוע בכלל לטפל ולהשקיע בשן של הילד אם היא תיפול ובמקומה כבר תצמח שן חדשה?

חשוב לדעת שהטיפול בשן חלב אצל ילדיכם לא פחות חשובה מהטיפול בשיניים הקבועות וישנה השלכה ישירה מהטיפול בשן החלב על השן הקבוע מבחינת הצורה הצבע החוזק.. הזנחה של חור בשן חלב יכולה לגרום לעששת ולבעיות חניכיים חמורות וכאשר השן הקבוע צריכה לבקוע השטח שלה אינו בריא והיא צומחת עם פגיעה בבקיעה עצמה והתפתחות. מיותר לציין שעששת לא מטופלת יכולה לפגוע בחלקים אחרים של הפה ולהתפשט לשיניים אחרות מכאן הבעיות רק מחמירות.

לכן טיפול נכון וגילוי מוקדם של בעיות בשיניים יכול לחסוך לילדיכם כאב רב, סבל ואי נוחות ולכם ההורים יחסוך כסף רב בטיפולי שיניים שהיה ניתן למנוע. 

מניעה היא הדרך הטובה לטפל בשיניים של ילדכם

יש להקפיד לבקר עם ילדיכם אצל רופא שיניים בתדירות של חצי שנה. הביקור יכול להועיל מבחינת לימוד חשיבות הטיפול בשיניים, הערכת מצב השיניים והתפתחותן התקינה ולימוד על צחצוח נכון בנוסף בדיקה לגילוי מוקדם של בעיות היכולות להיווצר בהמשך.

למשל חור בשן זהו המקרה הנפוץ ביותר בעיקר אצל ילדים. השיניים הטוחנות הקבועות מתחילות לצמוח בגילאי6-8 ונוצרים חריצים עמוקים שמברשת השיניים מתקשה להגיע אליהם מה שמביא למצב ששאריות ממאכלי היום נצברים בחריצים וכתוצאה מכך נוצרת עששת בשן וחורים בשיניים. הפתרון לכך בגילוי מוקדם תקופתי אצל רופא שיניים הוא איטום החריצים ע”י מריחת חומר פלסטי על משטח השן הטוחנת והקשתו ע”י תאורה מיוחדת, הפעולה יוצרת שכבת הגנה על החריצים ואוטמת את האפשרות שמאכלים יכנסו לחריצי השן ויגיעו לחניכיים. מחקרים מוכיחים כי הפעולה מונעת בצורה חד משמעית היווצרות עששת בשן.