טיפים על טיפול שורש

ראשית יש להבין את מבנה השיניים שלנו כדי להבין את תהליך טיפול שורש מבצע רופא שיניים, השיניים בנויות מחלק חיצוני הנגלה לעין וחלק פנימי הנמצא בתוך החניכיים המורכב מתעלות בהן עוברים כלי הדם והעצב.

כתוצאה מהצטברות חיידקים בשן נוצר חור שבהזנחת טיפול יכול להיפתח ולפגוע בעצב ולגרום לדלקת שאינה ניתנת לטיפול. מכאן הברירה שנותרה להצלת השן היא סתימת שורש.

טיפול שורש טיפים ומידע

איך יודעים שהעצב נפגע?

אם ישנה רגישות בשן לקור/חום לזמן ממושך למעשה העצב עדיין קיים כי מרגישים את הגירויים, אך אם אין רגישות ויש כאבים בשן שאינם קשורים לגירוי כנראה שהעצב נפגע.

“טיפול שורש” נעשה בהרדמה מקומית של השן מה שמונע הרגשה של כאבים בטיפול, לאחר שמסתיימת ההרדמה ישנם כאבים קלים למשך יום-יומיים, ניתן להשתמש במשכך כאבים ביום הטיפול בלבד(במידה והכאבים נמשכים יש לחזור לרופא לביקורת).

למעשה סתימת השורש מהווה חלק ראשוני מהטיפול, לאחר הטיפול יש להמשיך בשיקום השם ע”י כתר ומבנה ששומרים על השן מפני שבירה.

רופא שיניים אנדודנט מומחה לטיפולי שורש ברשת מרפאות דוקטור שן

רצוי לבצע את טיפול השורש ע”י רופא מומחה מפני שטיפול לקוי יכול לגרום להיווצרות חיידקים במידה והטיפול אינו מושלם. במקרה כזה ניתן לעשות שחזור לטיפול השורש שסיכוייו נמוכים יותר ובמידה ולא מצליח הטיפול בסופו של דבר צריך לבצע עקירה כירוגית של השן.

לקביעת צורך של טיפול שורש יש להגיע עם צילום רנטגן של השיניים, רצוי מאוד לבצע צילום פנורמי.
חשוב לציין במידה וישנה היסטוריה רפואית של בעיות קרישת הדם אצל המטופל יש לבצע בדיקות דם לפני טיפול השורש מפני שהסיכון לדימום יתר.