טיפים לאסתטיקה של הפה

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לשיניים לא רק בריאות אלא גם נקיות ואסתטיות

תחום האסתטיקה של הפה הוא אחד התחומים החשובים ביותר בתחום רפואת השיניים. בעולם המערבי בו אנו חיים, הדרישה למראה אסתטי ונקי היא דרישה מרכזית ביותר, המצריכה מכל אחד מאיתנו לבחון היטב את מראהו ולבדוק בכל רגע נתון מה ניתן לשפר. הפה שלנו והשיניים שלנו הם חלק בלתי נפרד ממראה הגוף שלנו ומצריכים גם הם טיפולים בכדי לשמור על צורתם.

מה כולל תחום האסתטיקה של הפה?

הפה שלנו הוא כרטיס הביקור האישי!

תחום האסתטיקה של הפה כולל טיפולים רבים שמטרתם ליצור מראה אסטטי לשיניים. בין הטיפולים בתחום זה ניתן למצוא שיננית, הלבנת שיניים, צביעת סתימות, ציפוי השיניים, השלמות שיניים ועוד (להוסיף). המשותף לכל הטיפולים הללו הוא השמירה על מראה פה נקי ואסתטי, ללא שיניים רקובות או מלוכלכות, ללא כתמי קפה וללא סתימות בצבעים שונים. פה נקי, שיניים לבנות וסתימות לבנות לחיוך מושלם.

החלפת סתימות

בשנים האחרונות עלתה המודעות לאסתטיקה ובעקבותיה עלה מספר הטיפולים שנחשבו עד לפני מספר שנים ליקרים או בלתי אפשריים. כך למשל, מטופלים רבים מגיעים כיום בכדי לבצע טיפול הלבנת שיניים או החלפת סתימות. עד לפני כעשור היה נהוג לעשות סתימות תוך שימוש בחומר שנקרא אמלגם, המגיע בצבעי שחור ואפור ולמרפאות השיניים נוהרים כיום מבוגרים המעוניינים להחליף את צבע הסתימות שלהם ללבן, בכדי להעלים את הצבעים הללו, הנראים למרחוק ברגע שהם פותחים את הפה.

הטיפולים הללו נחשבים לטיפולים קלים יחסית בתחום רפואת השיניים, ודאי ביחס להשתלות שיניים וטיפולים ממושכים אחרים. אלו גם הטיפולים השכיחים יותר בקרב הציבור הרחב – כיום אין אדם שאינו מבקר פעמיים בשנה אצל השיננית בכדי לשמר את שיניו.  מדובר בטיפולים זולים והכרחיים לשמירה על חיוך לבן, נקי ואסתטי. עם זאת, חשוב כי יבוצעו אצל רופא שיניים מקצועי, בעל ניסיון וידע בתחום!