טיפים להשתלת שיניים

טיפים בנושא השתלת שיניים

השתלת שיניים תאפשר לכם לחזור לחייך אל העולם תוך זמן קצר וללא כאבים מיותרים, בתנאי שתתבצע על ידי רופא מקצועי ומנוסה

השתלת שיניים היא טיפול פורץ דרך בתחום רפואת השיניים. מה שהיה כמעט בלתי אפשר עד לפני כעשור, הפך בשנים האחרונות לטיפול שגור ונפוץ בקרב מרפאות שיניים רבות בארץ ובעולם, וזאת, הודות להתקדמות הטכנולוגית המאפשרת השתלת שיניים מהירה בהרדמה מקומית בלבד.

כיצד זה עובד?

ישנם רופאים כרורגים שמבצעים השתלות שיניים רבות בכל יום והטיפול נעשה עבורם קל יותר.השתלת שיניים היא תהליך במהלכו יוצר הרופא חלל בחניכיים, היכן שאמורה הייתה להיות השן. אל החלל הזה מוכנסים שתלים דנטליים המדמים את שורש השן החסר. השתל שהוכנס הוא זה שישא בשלב מאוחר יותר את שן הטיטניום שתולבש עליו – שן שזהה במדויק לשן החסרה. הליך זה נמשך כחצי שנה, בעיקר בגלל שלב החשיפה – השלב שבין השתלת שורש השן לבין חיבורה לשם עצמה. תקופת זמן זו הינה הכרחית בכדי לאפשר לשתל “להיקלט” על ידי העצם ובכך לשפר את סיכויי ההצלחה של הטיפול. לאחר שהרופא מוודא כי השתל “נקלט”, המטופל חוזר למרפאה צורך הרכבת השן החדשה, שעוצבה במיוחד עבורו.

הליך החדרת השתל הוא ההליך המרכזי בהשתלה והוא מבוצע לרוב בהרדמה מקומית בלבד (ניתנת אפשרות לבצעו גם בהרדמה מלאה, בעיקר למי שחושש מההליך עצמו). בעולם קיים מגוון רחב למדי של שתלים ולרוב יציע הרופא למטופל מגוון שתלים וימליץ עבורו באיזה שתל להשתמש. השתלים הדנטלים מתחברים לעצם, מה שהופך אותם לאופציה הטובה ביותר והיחידה ליצור שיקום פה בשיניים קבועות.

בחירת הרופא המטפל

בתחום השתלת השיניים, כמו בתחומי רפואה מתקדמים אחרים, חשובה הבחירה ברופא המנוסה והטוב ביותר בתחומו. אין תחליף לניסיון ולמקצועיות ועל כך יעידו מטופלים רבים שעברו טיפול השתלת שינים בקרב רופאים לא מנוסים ונאלצו לחזור אליהם לטיפול חוזר. רופא מנוסה ומקצועי יודע כיצד לבצע את חשיפת העצם, הוא יודע כיצד להחדיר את השתל ובאיזה שתל להשתמש כך שהליך הקליטה יתבצע בצורה הטובה ביותר עבור המטופל

זאת ועוד, רק אצל רופא מוסמך ומנוסה, יקבל המטופל תעודת אחריות על השתלת השיניים, כמו גם אחריות על טיב השתלים שהוכנסו אל פיו. כך יכול המטופל להיות בטוח כי הוא ביצע את הטיפול אצל מקצוענים. על כן, לפני החלטה לביצוע השתלות שיניים כדאי להתייעץ ולשמוע חוות דעת של רופאים בכירים מומחים, ואף להשוות בין ההצעות שתקבלו, בכדי להבטיח את הטיפול הטוב ביותר.