למה טיפולי שיניים יקרים?

בבואנו למרפאת השיניים אנו מתכוננים לא רק לפתוח את הפה אלא גם לפתוח את הכיס. למה באמת טיפולי שיניים כל כך יקרים? ולמה יש הבדלי מחירים בין רופא אחד לאחר? האם טיפול זול הוא טיפול טוב? האם ישנה דרך לחסוך בטיפולי שיניים?

טיפולי שיניים יקריםהעדר מימון מהממשלה, ציוד וחומרים יקרים הופכים את טיפולי השיניים בארץ להוצאה כספית גדולה ולא מתוכננת. חברות גדולות מבטחות את עובדיהם בביטוח שיניים, אך גם במקרה זה ישנו תשלום חודשי של המבוטח שנע בין 100-300 שקלים בחודש תלוי בסוג הפוליסה, וגם השתתפויות עצמיות גבוהות במקרים של שיקום הפה.

הבדלים במחירים במרפאות שיניים

פערי המחירים במרפאות השיניים יכולים להיות גדולים והם נובעים בעיקר ממספר סיבות.

  • מיקום גאוגרפי- טיפולי שיניים בפריפריות הוא יותר זול (אבל לא משמעותית).
  • התמחות הרופא המטפל.
  • סוג החומרים ואיכות הציוד שברשות המרפאה.

בטיפולי שיניים אין לציבור את הידע הרפואי והמקצועי לדעת האם הטיפול נעשה בצורה טובה, והאם השתמשו בחומרים מתאימים. לאו דווקא המלצות של קרובים שלטענתם הטיפול עבר ללא כאבים ושהרופא הוא מאוד סימפטי- לא יעדיו על איכות הטיפול שנעשה. אך מה שחשוב לדעת הוא שאיכות הטיפול אינה נמדדת באותו רגע, אלא לטווח הארוך.

בבצוע סתימה פשוטה, זה פחות נורא. אך כשמדובר בטיפולים מורכבים יותר כגון תותבת שלמה, אם לא מבצעים אתה בצורה מדוייקת דבר זה יכול לגרום סבל יומיומי למטופל.

על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתהליכים כירורגים, כאשר ישנה גם סכנה סיסטמית(לכל הגוף). לא חסרים מקרים בהם רופאי שיניים לא מומחים אשר ביצעו ניתוחי הרמת סינוס והמטופל הובהל לבית החולים בגלל איבוד דם רב. כמו כן השוק של השתלים הוא גדול ומגון, לרוב רופא מומחה לא יעבוד עם שתלים זולים אלא עם שתלים הטובים ביותר המותאמים ביולוגית ללסת.

מנעת- חסכת!

חד משמעית! מטופל המגיע באופן סדיר כל 6 חודשים למרפאת שיניים לבדיקה מאתר מוקדי עששת (חורים) מוקדים ובכך מונע טיפול שורש המחייבים לרוב מבנה וכתר, שמירה על היגיינה אוראלית יסודית ניקוי אצל השיננית מקטין את הסיכויים למחלות חניכיים ולאובדן עצם.

בקישור זה תוכלו למצוא מחירון מומלץ לפי טיפול, איזור גאוגרפי, ומחירון מומחים:

בהצלחה!