שאלות ותשובות למשתיל שיניים

תשובות לשאלות שעולות בנושא השתלות שיניים

שאלה: האם גם אתם איבדתם שיניים בשלב כלשהו בחייהם?

תשובה: השאלה נשאלה משום שעד לפני מספר שנים להיות עם שיניים חסרות נחשב עובדה מוגמרת, שצריך להשלים איתה בזכותה התקדמות הטכנולוגית של רפואת השיניים בשנים האחרונות הפופולאריות של טיפולי שיניים הביאה לעלייה מאסיבית של השתלות שיניים בפרט.

האם אתה רוצה לחייך עם פה פתוח?

תשובה: סביר להניח שבזמנים עברו, לפני שלמדו על חשיבות ציחצוח השיניים ולפני המצאת משחות השיניים, אחוזי נשירת השיניים היו גדולים בהרבה מהיום.

לצערנו גם היום עדיין קיימות סיבות רבות לאובדן שיניים, ביניהן מחלת העששת, מחלות החניכיים השונות, מחלות כרוניות, עישון, פגיעות פיזיות בפה, צחצוח לא נכון ועוד

מידע על השתלות שיניים בישראל

לאור המצב העגום יש אנשים רבים הנאלצים לעבור השתלות. ההמלצה היא שמרגע שגיליתם שהפה שלכם חסר שן אחת או מספר שיניים, השתלת שיניים היא הפיתרון הרצוי עבורכם.

בישראל נערכות עשרות אלפי השתלות מדי שנה, עם אחוזי הצלחה של עד כ-95% בשנה הראשונה. ברפואת השיניים השתלת שיניים קיימות למעלה מ-60 שנה, והפכו לנפוצות יותר עם השנים.

על הכותב: ד”ר לסטר מומחה להשתלות שיניים שסיים את לימודי רפואת השיניים בהדסה ירושלים ואת ההתמחות ביצע באנגליה ובבי”ח פוריה. ד”ר לסטר פרסם בשנים האחרונות מאמרים בכתבי עט מהמקצועיים בעולם והמציא מכשירי כירורגיה לניתוחי פה ולסת הקרויים על שמוכמה מילים על השתלת שיניים