שלבים בהלבנת שיניים

השלבים בתהליך הלבנת שיניים אותם יש לעבור עד לחיוך המושלם

שלב בדיקת ההתאמה 

לא כל הגוונים או הכתמים יכולים לעבור הלבנה, לכן לפני הגשמת החלום עליכם להגיע לבדיקת התאמה אצל רופא השניים, בבדיקה זו בוחנים את גוון השיניים ומתאימים אותו לפי סולם צבעים.

שלב ההלבנה

לאחר שקיבלנו OK לביצוע הלבנה, ישנן 2 שיטות בהן אנו יכולים לבחור בהתאם להמלצת הרופא או דרישה אישית- הלבנה במרפאה או הלבנה ביתית.

הלבנה במרפאה– כרוכה במספר שלבים. בשלב הראשון מבצעים ניקוי שיננית על מנת להסיר כתמי עישון או שתייה, לאחר מכן מורחים חומר חוסם על גבולות החניכיים על מנת שלא ידלוף חומר ההלבנה לרקמות רכות דבר העלול לגרום לצריבה וכוויות (עקב הריכוז הגבוה של החומר). בשלב 20 דקות על מנת להחדיר את חומר ההלבנה ולקבלת תוצאות טובות יותר. לבסוף מתבצעת שטיפה יסודית של חומר ההלבנה.

הלבנה ביתית– לאחר בדיקת ההתאמה לוקחים מידות של השיניים בעזרת חומר וכפות מטבע, מכינים 2 סדים לסת עליונה ולסת תחתונה המותאמים באופן מדויק למידות השיניים. הפציינט מקבל סט של מזרקים המכילים חומר הלבנה (בריכוז יותר נמוך מהחומר בו משתמשים במרפאה). הפציינט מניח את חומר ההלבנה בתוך הסדים ושוהה עם הסדים פרקי זמן משתנים לפי הוראות יצרן. בשיטה זו יש יותר שליטה למטופל על רמת ההלבנה.

שלב החיוך…

לאחר ההלבנה יכולה להיווצר רגישות בשיניים לקור, רגישות זו חולפת תוך מספר ימים וניתן להיעזר בתכשירים ובמשחות שיניים היכולים להקל על הרגישות עד שתחלוף.