10 הדברים החשובים בתחום השתלות השיניים

השתלת שיניים היא תהליך חשוב, שרצוי שייעשה בתבונה ותוך בדיקת כל האפשרויות. להלן עשרת הדברים החשובים שכדאי לבדוק בתחום השתלות השיניים

  1. יש לוודא כי השתלים עמידים וחזקים – רצוי לקבל מידע טרם ביצוע ההשתלה לגבי טיב השתלים ואיכותם. זכרו כי מדובר בפיתרון קבוע לפה שלכם וכי אינכם רוצים לחזור עליו לאחר מספר חודשים, במידה ואחד השתלים נמצא פגום.
  2. אל תבצעו את התהליך בטרם בדק הרופא את התאמת השתלים לפה שלכם – הליך השתלת השיניים הינו הליך מורכב המצריך מספר בדיקות מקדימות של הרופא או המומחה לשיקום. חשוב לוודא שמבנה העצם מתאים לביצוע ההשתלה ושהשתלים עצמם מתאימים לכם. בהחלט יתכן שתמצאו גם כלא מתאימים להליך, אולם חשוב לגלות זאת עוד בטרם החל הטיפול ולא לאחריו.
  3. יש לבדוק את הניסיון של הרופא המטפל – זכרו כי על פי החוק, כל רופא שיניים יכול לבצע את השתלת שיניים, אולם מי שמבצעים הליכים אלו לרוב הם מומחים לשיקום הפה  ו/או מנתחי פה ולסת.
  4. בדקו את הטיפול המתאים לכם ביותר – אל תמהרו לקבל את דעתו של הרופא המטפל, לפני שאתם בודקים מהו טיפול המתאים לכם ביותר. קיימות שיטות רבות להשתלת שיניים ורצוי לשמוע על כולן בטרם תקבלו החלטה מתאימה
  5. תנו העדפה להשתלת שיניים על פני שיניים תותבות – שתלים הם לרוב חזקים ועמידים יותר מאשר שיניים תותבות (או אפשרויות שיקום אחרות). בנוסף, השתלת השיניים היא פיתרון קבוע ולא זמני ותאפשר לכם לחזור לחייך ולאכול מהר יותר.
  6. אל תלכו דווקא על האופציה הזולה ביותר – רופאים רבים מציעים כתרים או גשרים, שהם טיפולים זולים אמנם אולם דורשים תחזוק והחלפה כל מספר שנים. חשוב מאוד לבדוק את כל האופציות העומדות לרשותכם בטרם תקבלו את ההחלטה הנכונה (ולבסוף לקבל אותה על סמך מה שטוב לפה שלכם ולא מה שטוב לכיס שלכם).
  7. הרדמה מקומית או הרדמה מלאה? – כעיקרון, אם אתם לא סובלים מחרדות קיצוניות, עדיף לבצע את התהליך בהרדמה מקומית ולא בהרדמה מלאה, המצריכה רופא מרדים מקצועי ועשויה לגרור לא רק עלויות נוספות אלא גם סיכונים.
  8. על all on 4 שמעתם? – טכניקה זו מפשטת את הטיפול עבור אנשים הסובלים מבריאות שיניים לקויה ומציעה להם מערך שיניים קבוע שיתפקד בדיוק כמו שיניים אמיתיות. שאלו את הרופא על השיטה הזו וקחו אותה בחשבון – יתכן כי זהו הפיתרון לבעיות השיניים שלכם
  9. השתלת שיניים ביום אחד – בעוד הטכניקות הפולשניות הקודמות לקחו שבועות ואף חודשים, הטכניקה החדשה מציעה השתלת שיניים ביום אחד וחזרה לשגרה במהירות הבזק. לאחר חודש יוחלף הכתר הזמני בקבוע ואתם כבר תשכחו שאי פעם עברתם ניתוח השתלת שיניים
  10. שמרו על תזונה נכונה והרגלים בריאים לאחר ההשתלה (וגם לפניה) – לאחר ההשתלה, חשוב לאמץ הרגלי היגיינה נכונים ולשמור על הפה נקי ובריא, כדי למנוע סיבוכים. כמו כן, חשוב מאוד להפסיק לעשן!

בקישור זה תוכלו למצוא מחירון מומלץ לפי טיפול, איזור גאוגרפי, ומחירון מומחים:

בהצלחה!