10 הדברים החשובים בשיקום הפה

מתעתדים לעבור שיקום פה? קראו את עשרת הדברים החשובים ביותר שעליכם לבדוק בטרם אתם ניגשים לתהליך

  1. פגישת ייעוץ קודמת לטיפול – וודאו כי אתם נפגשים עם הרופא טרם תחילת הטיפול, כדי לקבל ייעוץ וחוות דעת ממנו בנוגע לאופן בו יתבצע הטיפול ולעלותו. אם אפשר, נסו לקבל מספר חוות דעת. לעיתים תגלו גם פערי מחירים משמעותיים בין ההצעות. לא כדאי לקחת את ההצעה הזולה ביותר, אולי כדאי לבחון מה מציע כל רופא במסגרת התכנית.
  2. קבלו תכנית טיפולים מפורטת טרם תחילת הטיפול – שיקום הפה מבוסס לא רק על מצב השיניים של המטופל אלא גם על מצב בריאותו הכללי, הרגלי התזונה שלו ובריאותו הנפשית. בהליך זה מעורבים גם רופאים רבים אחרים ועל כן, חשוב לקבל תכנית מפורטת של הטיפול ולוודא כי כל הפרמטרים הללו נלקחו בחשבון.
  3. שיקום נייד או שיקום קבוע? – רצוי לבדוק את שתי האפשרויות הללו לפני שמתחילים את הטיפול. שיקום נייד מאפשר בניית שיניים תותבות שיחליפו את השיניים החסרות אולם יוכלו גם לצאת מהפה. שיקום קבוע לעומת זאת פירושו שתלים דנטאליים קבועים. וודאו כי אתם מקבלים את כל המידע על שתי אפשרויות אלו ומקבלים החלטה על סמך מה שמתאים לכם ביותר.
  4. רק רופא מומחה לשיקום הפה – מומחה לשיקום הפה הוא רופא שיניים שסיים שש שנות לימוד ופנה להתמחות של 4-5 שנים נוספות בתחום זה. וודאו כי רופא השיניים שלכם הוא בעל התמחות נוספות זו, המאפשרת לו להעניק לכם את הטיפול המיטבי. בדקו גם כי הוא בעל ניסיון רב וכי ביצע בעבר פרוצדורות דומות רבות.
  5. כתרים מסין? – בישראל, כמו בישראל, קיימות מעבדות המעדיפות לקבל את חומרי העבודה שלהן מסין. מדובר בעיקר בכתרים וגשרים שאיכותן מוטלת בספק. וודאו כי במרפאת השיניים שבחרתם משתמשים בתוצרת הארץ, כיוון שחרסינה באיכות גבוהה משפיעה משמעותית לא רק על מראה הכתר אלא גם על משך הזמן שלו בפה.
  6. בדקו אפשרות לבצע את ההליך ביום אחד – רופאי השיניים בתחום שיקום הפה מנצלים את הטכנולוגיות החדישות הקיימות ומציעים לכם הליך של שיקום הפה ביום אחד. בסופו של יום זה, תצאו מהמרפאה עם שן חלופית במקום השן שנעקרה. כך תחסכו זמן המתנה רב ותוכלו לשוב במהרה לשגרת יומכם.
  7. כתרי חרסינה או זירקוניה? – כתרי חרסינה הם הכתרים המתאימים ביותר לשחזורי שיניים ושיקום הפה. לעומתם, כתרי הזירקוניה עשויים אמנם חרסינה, אולם השלד שלהם עשוי מזירקוניה לבנה. וודאו כי אתם מקבלים את כל המידע אודות הכתרים המוכנסים לפה שלכם ומבינים את ההבדלים בין שני הסוגים השונים.
  8. לאחר הטיפול – חשוב לשמור על היגיינת הפה לאחר הטיפול, כדי לוודא שהוא מצליח. יש לשטוף את הפה לעיתים קרובות לצורך חיטוי ולקחת טיפול אנטיביוטי בהתאם להמלצת הרופא, כדי להגן על הגוף מזיהומים.
  9. הרדמה מקומית או מלאה – ברוב המקרים מבצעים רופאי השיניים הרדמה מקומית. אולם, במידה ואתם סובלים מפחדים או נורא חוששים מהתהליך, ביכולתכם לבקש הרדמה מלאה. ההליך כרוך בהבאת רופא מרדים נוסף ובעלות נוספת.
  10. חדר התאוששות צמוד – וודאו כי יש במרפאה חדר התאוששות בו תוכלו לשהות לאחר הניתוח. חדרי ההתאוששות יסייעו לכם לססים את ההליך בתחושה טובה ולאת מהמרפאה לאחר שנבדקתם שוב.

בקישור זה תוכלו למצוא מחירון מומלץ לפי טיפול, איזור גאוגרפי, ומחירון מומחים:

בהצלחה!