טיפים להשתלת שיניים בהרדמה מלאה

השתלת שיניים המתבצעת תחת הרדמה כללית מאפשר למטופל לעבור את כל הטיפולים ביום אחד ומפיגה את החשש הכרוך בביצוע הטיפולים לאורך זמן.

ישראל היא בין המדינות המובילות בהשתלת שיניים. הודות לרמת הרופאים הכירורגים בארץ, שהינה מהטובים בעולם, מתבצעות בישראל השתלות שיניים לאלפי מטופלים ביום. בישראל, אגב, מפתחים ומייצרים שתלים שנמכרים בכל מדינות העולם. את טיפולי השתלות השיניים מבצעים לרוב כירורגיים מומחים מהמובילים בארץ, מנהלי מחלקות פה ולסת בבתי חולים ומומחי פה ולסת בכירים.

מדוע הרדמה מלאה?

לרוב, הליך השתלת השיניים הוא ארוך ומייגע, ומצריך מהמטופל סדרת פגישות ארוכה במרפאת השיניים. בהשתלת שיניים, מחליף הרופא את שורש השן שנעקר בשתל עשוי מטיטניום, עליו מורכבת שן מלאכותית. הליך זה אורך מספר חודשים, בכדי לוודא שהשתל נקלט היטב בחניכיים. לאחר תקופה זו, מתקין הרופא על השתל את השן המלאכותית החדשה. ישנם מקרים בהם יש צורך בהוספת עצם במקומם ההשתלה – פעולה אותה ניתן לבצע תוך כדי ההשתלה ואשר חוסכת כסף ועוגמת נפש נוספת.

אולם הרפואה המודרנית מציעה כיום גם פיתרון אחר לסוגיה הזו – השתלת שיניים בהרדמה מלאה – פיתרון המאפשר למטופל לסיים את הליך השתלת השיניים ביום אחד, תחת הרדמה מלאה. בהליך זה מתבצע טיפול בישיבה אחת, המעניק למטופל את האפשרות לקום מהרדמה כאשר בפיו מערכת שיניים חדשה וחזקה. הליך השתלת השיניים ביום אחד נעשה תחת הרדמה מלאה, בכדי לאפשר לרופא לעבוד ביעילות ובכדי למנוע מהמטופל כאבים. עם זאת, הליך זה אינו מתאים לכל אחד ומידת הצלחתו תלויה במידה רבה במומחיותו וניסיונו של הרופא המטפל.

למי מתאים הטיפול השתלות שיניים ביום אחד ובהרדמה מלאה?

השתלת שיניים בהרדמה מלאה הוא הליך המתאים בעיקר לאנשים החוששים מהטיפול ומעדיפים שלא להיות בהכרה כאשר הוא מתבצע. כמו כן, הטיפול מתאים גם לאלו המעוניינים לסיים את ההליך מוקדם ככל האפשר ומבלי למשוך את ההשתלה על פני מספר חודשים. השתלות שיניים מצליחות  בכ-95% מהמקרים, כאשר התנאים להצלחה הינם: א. בריאות המטופל והתאמתו ב. רמת הרופא והניסיון שלו ג. סוג השתל האיכותי והתאמתו למקרה.

הליך השתלת שיניים בהרדמה מלאה מצריך תיאום מלא עם הרופא המבצע. במהלך הבדיקה בודק הרופא את חומרת הבעיה של המטופל, כמו גם את ההיסטוריה הרפואי שלו, במטרה להתאים את הטיפול הנכון. לרוב נשלח המטופל לסדרת בדיקות כלליות, במטרה לוודא כי הוא אכן כשיר לביצוע ההשתלה. נערכת פגישת תיאום ציפיות עם הרופא, בה מסביר לו הרופא את תוצאות הטיפול ואת השלכותיו. הליך ההרדמה מתבצע על ידי מרדים מוסמך, הנוכח בכל שלב בטיפול, למן הרגע הראשון של ההרדמה ועד לסיום הטיפול.