אתם עומדים ללמוד את סודות הרופאים על טיפולים במחלות חניכיים אצל פריודונטים. נחשוף בפניכם מידע חיוני, מה לעשות ומה לא לעשות, לפני שניגשים לפריודונט-מומחה למחלות חניכיים.

  • איך לחסוך עוגמת נפש מיותרת.
  • איך תשקיעו את כספכם בטיפול המתאים לכם.
  • איך לבחור את הרופא המתאים ביותר לכם.
  • איך לדרוש את המגיע לכם כלקוחות.
  • איך למנוע כאב מיותר.

מומחה למחלות חניכיים-פריודונט

פריודנטה היא מניעה וטיפול במחלות חניכיים והחזרתם למצב בריאותי תקין

מחלות שיניים וחניכיים, הנקראות גם מחלות פריודנטליות, הן מחלות שכיחות יחסית, שאינן נחשבות למסוכנות במידה והן מטופלות במקצועיות ובתזמון הנכון. לעומת זאת, הזנחה של חלל הפה והעדר טיפול מתאים בחניכיים עשויים להביא לזיהום בחניכיים ולהוביל מאוחר יותר אף להתפתחות מחלות כלי דם אחרות שעשויות לסכן את הבריאות הכללית של הגוף.

תפקידו של הפריודנט

פריודנט הוא מומחה למחלות חניכיים, אשר מעבר ללימודי רפואת השיניים עבר גם התמחות בנושא מחלות חניכיים ומניעתן. תפקידו נע בין שימור מצב החניכיים במצב בריאותי תקין, על ידי ניקיון השן ומניעת האבנית (שהיא הגורם העיקרי למחלות הפריודנטליות), לבין החזרת החניכיים למצבן הקודם וטיפול בבעיה כאשר זו מתגלית.

מחלות חניכיים מתפתחות בשני שלבים עיקריים: בשלב הראשון החניכיים יהיו נפוחות מעט ויתכן אף דימום בזמן צחצוח השיניים. זהו השלב הראשוני וההפיך במחלה וביקור אצל רופא השיניים בשלב זה עשוי לפתור את הבעיה במהירות. בשלב המתקדם יותר, החניכיים כבר מודלקות, נפתחים מרווחים בין השיניים ופצעים מתחילים להופיע על החניכיים. שלב זה עשוי להוביל אף לאובדן שיניים. זהו שלב המצריך טיפול מיידי כיוון שדלקת חניכיים מתקדמת עשויה כבר להיות בלתי הפיכה. זוהי הסיבה לכך שיש להגיע אחת לתקופה לביקורת אצל פריודנט, ודאי כאשר מתגלים סימנים ראשונים למחלת חניכיים.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי צחצוח נכון ושמירה על היגיינת הפה מונעים את התפתחות המחלה כמעט לחלוטין. מחלות חניכיים נוצרות כאשר חיידקים המגיעים מהמזון שאנו אוכלים נשארים על השיניים ויוצרים אבנית, הפוגעת בשלבים מאוחרים יותר גם בחיבור בין השן לחך ולמעשה מנתקת את השן ממקומה.  שמירה על ניקיון הפה מונעת לרוב זיהומים מהסוג הנ”ל:

מהן הפרוצדורות המוצעות?

הטיפול במחלות חניכיים כולל מספר פרוצדורות שונות: א. טיפול בסיסי – במידה והמצב הפיך, יבצע הפריודנט ניקוי שיניים יסודי בפה. הטיפול יפחית משמעותית את האבנית ועשוי להחזיר בהדרגה את החניכיים למצבם הטבעי (פעולה שתיבחן לאורך זמן). ב. ניתוח חניכיים – במהלך ניתוח חניכיים מופרדות החניכיים ממקומן, בכדי לאפשר את העלמת האבנית, אליה לא ניתן להגיע במהלך הטיפול הבסיסי. ג. ניתוח חניכיים מתקדם – במידה וקיים נזק לעצם או ללסת, יאלץ הפריודנט להשתיל במטופל שתל עצם חדש. קיימת גם אפשרות להשתלת חניכיים חדשים במקרי קיצון.

טיפולים אלו חייבים להתבצע על ידי רופא פריודנט מומחה, בעל ניסיון וידע בטיפול במחלות חניכיים. רק רופא המתמחה בטיפול בבעיות מסוג זה יכול להביא את התוצאות המיוחלות ולגרום לשיפור במצב הפה!

מדוע להגיע אלינו?

פורטל ד”ר שן מאגד תחתיו עשרות רופאים פריודנטים בעלי התמחות ברפואת חניכיים. הידע והניסיון שצברו במהלך השנים, יחד עם מאות מטופלים מרוצים, הוא שיבטיח שגם אתם תקבלו את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר לשיניים שלכם. פנו אלינו עוד היום בכדי לקבל הצעת מחיר מפריודנט מוסמך!